mega2

Osmaniye’de 2. Ulusal Kitap Fuarı açıldı

09 Aralık 2017 Cumartesi 09:54
osmaniyede-2-ulusal-kitap-fuari-acildi

Osmaniye Belediyesi tarafından ulusal boyutta bu yıl ikinci kez düzenlenen Kitap Fuarı, kapılarını okuyuculara açtı.

 Cumhuriyet Meydanı’nda 17 Aralık’a kadar açık kalacak fuarın açılışında konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara, belediye olarak sadece yol ve asfalt yapmanın, suları akıtmanın, veya bir takım hizmetleri yerine getirmenin yanı sıra aynı zamanda bir şehrin sosyo ekonomik kültürel anlamda da kalkınmasına ve değişimine öncülük yapmak adına yerel yönetim olarak Osmaniye’de iki yıldır kitap fuarı düzenlediklerini kaydetti. Başkan Kara, "Osmaniyeli hemşerilerimizin göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakalarından dolayı bu fuarı geleneksel olarak düzenlemeyi düşünüp, bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz. Tüm katılımcı yazarlarımıza, teşekkür ediyor, fuarımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Fuara, davetli olarak katılan ve açılış kurdelesini kesen ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı ise konuşmasında, kitap okumanın refahla, coğrafya ile pek ilgisi olmadığını ifade ederek, "Yeryüzünde adam başına en çok kitap okuyan, yaptığı tercümeler itibariyle de önde giden ülkelerden biri İran’dır. Eski kültüre sahip olan bir memleket az kazansa da mali vaziyet kötüde olsa okur. Türkiye’nin bu yolda takip ettiği politika sevindirici. Gençler gittikçe daha fazla okumaya başlıyorlar, merak ediyorlar. Bu nedenle yeni okumuş zümre profili değişik, buradan da bunu görüyoruz. Osmaniye’nin coğrafyasını güzelliğini biliyorsunuz, bu çevrenin kendine has özellikleri vardır. Bunların hepsi görmeyi, okumayı, mütalaa etmeyi gerektiriyor. inşallah önümüzdeki yıllarda da böyle kitap fuarlarında görüşmek nasip olur ve inşallah beni daha çok sevindirirsiniz, daha çok okuduğunuzu görürüm” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve diğer protokol üyeleri, kitap fuarının açılış kurdelesini kesti.

 

Haberin etiketleri:

128


Haber okunma sayısı: 299

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


OSMANİYE - HAVA DURUMU

OSMANIYE

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ