mega2

MHP OSMNAİYE MİLLET VEKİLİ DPÇ DR. RUHİ ERSOY UN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

10 Ocak 2018 Çarşamba 09:12
mhp-osmnaiye-millet-vekili-dpc-dr-ruhi-ersoy-un-10-ocak-calisan-gazeteciler-gunu-mesaji

 Değerli basın mensupları,

Gazetecilik, bin bir fedakârlıkla, türlü sorunlarla mücadele edebilmeyi, uzun çalışma vakitleri, stres ve yıpranmanın yanında kimi zaman can güvenliğinin sağlanamadığı durumlarda da çalışmayı gerektiren yapısı ile kutsal bir meslektir.

Basın yayın kuruluşları toplumu bilgilendirerek kamuoyunu aydınlatma görevlerinin yanında toplumun da kendisini ifade etme alanı olarak çok önemli misyonu üstlenmiş bir güç olarak bugün yasama yargı ve yürütmeden hemen sonra dördüncü bir güç olarak değerlendirilmektedir.

Demokrasinin temeli, toplumun gözü, kulağı ve aynı zamanda sesi olma özelliğine sahip basın dünyası ve gazetecilik mesleğinin çözülmeyi bekleyen birçok sorunu mevcuttur.

Gazeteciliğin ve basın alanında çalışanların bu özverili mücadelesinin karşılığında başta çalışma şartları ve özlük hakları çözülmeyi bekleyen sorunların başında gelmektedir.

Her gün, önemi ve değeri daha da artan basın dünyası ve gazetecilik mesleği basın ve ifade özgürlüğünü basın ahlak kuralları içerisinde kullanan, kullandıran yapısı ile toplumun bilinçlendirilmesinde olmazsa olmaz alanlardandır. Bu nedenle basın çalışanlarının sorunlarının bir an önce çözülmesi gerekmektedir.

Bu vesile ile kamuoyunun doğru bilgiye ulaşmasında ve aydınlatılmasında en büyük görevi ifa eden, her şart ve durumda bu görevlerini yerine getirmek için mesai kavramı gözetmeden emek sarf eden, milletimizin gözü, kulağı ve dili durumundaki basınımızın her bir çalışanının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyorum.

Doç. Dr. Ruhi ERSOY

MHP MYK Üyesi

 

Osmaniye Milletvek

Haberin etiketleri:

137


Haber okunma sayısı: 289

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


OSMANİYE - HAVA DURUMU

OSMANIYE

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ