mega2

600 yataklı yeni devlet hastanesi Hayırlı Olsun Osmaniyem...

30 Mart 2019 Cumartesi 11:16
600-yatakli-yeni-devlet-hastanesi-hayirli-olsun-osmaniyem

Sağlık Bakanlığımız tarafından Bugün yapılan ihale ile 600 yataklı Osmaniye Devlet Hastanesi yapım işi ihalesi bugün yapılmıştır. İhalesi yapılan hastanemizin en kısa sürede Osmaniyeli hemşerilerimizin hizmetine sunulması için işlemlerin yakından Takipçisi olacağız. Desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 Osmaniye'ye kazandıracağımız yeni hastanemizin ihalesi şubat ayı içinde yapılacak. Yeni hastanenin faaliyete geçmesiyle sağlık hizmetleri konusunda Osmaniye'nin bir merkez haline geleceğini ve kentte yaşayanların başka bir yere gitmeden bütün sağlık hizmetlerini alabilme şansını elde edeceklerini dile getirdi.

 

Türkiye'de sağlık hizmetleri konusunda çok büyük devrimler gerçekleştirildiğini, Osmaniye'de yapılacak hastanenin de bu atılımlardan birisi olan Proje olarak hastanemiz 600 yataklı olarak görülüyor ancak yatak kapasite olarak 800 yatağa kadar çıkabilecek. 190 bin metrekare kapalı alana sahip olacak yeni hastanemizde 24 ameliyathane ile 182 poliklinik bulunacak. Bu proje tamamlandığında sadece bir hastane olarak değil, oluşturacağı istihdam ve ekonomik hacimle de bölgemize büyük katkı sağlayacaktır."

 

3 blok ve 8 kattan oluşacak yeni hastanenin kenti Türkiye'nin parlayan yıldızı yapma yolunda çok önemli bir adım olacağının altını çizerek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın koyduğu hedeflere Osmaniye'yi hak ettiği şekilde taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Hemşehrilerimize yakışır şekilde inşa edilip en modern tıbbi cihazlarla donatılacak olan 600 yataklı devlet hastanesinin kentimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Haberin etiketleri:

314


Haber okunma sayısı: 378

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER