mega2

Hayata tutunmak için organ bekliyorlar

29 Nisan 2015 Çarşamba 09:23
hayata-tutunmak-icin-organ-bekliyorlar

Ünüvar, Türkiye'de 28 bin kişinin organ nakli beklediğini belirterek, vatandaşları bu konuda daha duyarlı davranmaya davet etti.

 TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adana 1. sıra milletvekili adayı Necdet Ünüvar, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin organ nakli merkezi ruhsatı alması dolayısıyla düzenlenen törende, en fazla organ bağışı yapan iller arasında Adana'nın beşinci sırada yer aldığını, bağışların daha da arttırılması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'de çok sayıda hastanın organ nakli beklediğini aktaran Ünüvar, şunları söyledi:

''Türkiye'de 28 bin civarında organ nakli bekleyen vatandaşımızın olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımızı, organ nakli konusunda daha duyarlı davranmaya davet ediyorum. Geçmişte bu konuyla ilgili dini hassasiyetler bakımından bir takım tartışmalar yapıldı ama Diyanet İşleri Başkanlığı, net şekilde mesajını verdi. Organ naklinin caiz olduğunu açıkladı hatta sevap olduğuna dair açıklama yaptı. Vatandaşlarımıza düşen, daha fazla organ bağışlamak.''

Adana Valisi Mustafa Büyük de kentte bin 400 kişinin organ nakli beklediğini ifade ederek, organ nakli merkezinin hastalara şifa olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Vali Büyük ve Ünüvar, hastane yetkililerine organ nakli merkezi ruhsatını verdi.

(AA)

Haberin etiketleri:

436


Haber okunma sayısı: 735

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER